Şu an bir miktar nakitim var, ancak bu sene sonuna doğru evleneceğim. Çeşitli giderlerim olacak. Zekât hesaplarken bu giderleri düşmeli miyim? Yoksa şu an elimde bulunan paranın tamamından mı zekâtımı vermeliyim?

Tarih: 26 Ağustos 2011

CEVAP:

Sadece şu an itibariyle tahakkuk etmiş borçlarınızı düşersiniz. İleride elinize geçecek paranın zekâtını şimdiden vermediğiniz gibi ileride yapacağınız harcamaları da şimdiden düşemezsiniz.