Cinler uykuda gelir mi? Bazen çok kötü rüyalar görürüz. Bir türlü dua filan okuyamayız. Onlar cinlerden mi meydana geliyor?

Tarih: 07 Ağustos 2009

CEVAP:

Cinler insanın rüyasına girebilirler. Çünkü Allahu Teâlâ şeytana, insanları saptırabilmek için her türlü yolu kullanma imkanını vermiştir. Bir şeyh, bir din büyüğü kılığında rüyaya gelebileceği gibi, böyle birine bağlanması için telkinde bulunmak üzere de rüyaya gelebilir. Korkutma, aldatma, günaha özendirme gibi şeyleri telkin için rüyaya girebilir. Sizin bahsettiğiniz olay cinle ilgili değildir. Yorgunluk, kan dolaşımındaki ya da nefes yollarındaki bir bozukluk dolayısıyla böyle bir durum olabilir.