Bioenerji sizlerinde bildiği gibi mevcut insanların kendilerine bioenerji yükletmesi ve bioenerjiyi kullanmaya başladığı bir tedavi yöntemidir. Bioenerjinin insanların bir takım rahatsızlıklarının iyleşmesine vesile olduğu söylenmektedir. Bunun kullanılması, dinimize uygun mudur ve bu enerji yüklemesinin büyü olma olasılığı var mıdır?

Tarih: 06 Ağustos 2009

CEVAP:

Büyü, bir olayın gerçek sebebini gizleyerek insanları etkilemek ve yanlış yönlendirmek için kullanılan yalan ve iftiralar bütünüdür. O yolla tedavî mümkün değildir. Eğer bioenerji yoluyla insanlara faydalı olunabiliyor ve bazı hastalıklar tedavî edilebiliyorsa bunun bir sakıncası olmaz. Çünkü bir şeyin helal olması esastır. Haram ve yasak olması için delil aranır, bioenerji konusunda da bir yasak yoktur.