Avrupa'da birçok kişi devletten maddi yardım almak için dini nikâhını koruduğu halde devlet nikâhını bozuyorlar. Böyle yapan Müslümanlara nasıl cevap vermemiz gerekiyor?

Tarih: 06 Ağustos 2009

CEVAP:

Bu davranış haramdır. Onların bu yolla aldıkları para da haram olur.

Allah Teâlâ şöyle buyurmuştur:

“Ey iman edenler, mallarınızı aranızda karşılıklı rıza ile gerçekleştirdiğiniz ticaret yolu hariç, batıl yollarla yemeyin. Ve kendinizi öldürmeyin. Şüphesiz Allah size karşı çok merhametlidir.” (Nisa, 4/29)