Benim kocam Müslümanken Katolik oldu. Artık onunla nikâhım devam eder mi? Yoksa otomatikman boşanmış mı sayılıyoruz?

Tarih: 17 Aralık 2009

CEVAP:

Eşlerden birinin din değiştirmesi nikâhı düşüren bir unsur değildir. Onunla birlikte yaşayabileceğinizi düşünüyorsanız Kur’an’a göre evliliğiniz devam eder. Ama onunla yaşayamayacağınızı düşünüyorsanız boşanma davası açar, boşanırsınız.

Bu konuyla ilgili olarak www.suleymaniyevakfi.org/ sitemizde kadınların boşanma haklarına dair bir yazı bulunmaktadır. O yazıyı okumanızı ve ona göre davranmanızı tavsiye ederiz. Yazıya ulaşmak için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:

www.suleymaniyevakfi.org/fikih-arastirmalari/kadinin-bosanma-hakki-iftida.html