Evli bir kadın yabancı erkeklerin de bulunduğu bir düğünde oynarsa acaba imam nikâhı hükmünü yitirir mi?

Tarih: 06 Ağustos 2009

CEVAP:

Kadınların yabancı erkeklerin önünde oynaması nikâhlarının bozulmasına yol açmaz. Bu, doğru bir bilgi değildir. Fakat Müslüman bir bayanın kendisine dinen yabancı olan erkeklerin önünde oynaması asla caiz değildir. Çünkü Allah Teâlâ “zina etmeyin” dememiş; “zinaya yaklaşmayın” (İsrâ, 17/32) buyurmuştur. Bu gibi şeylerin kişiyi zinaya yaklaştıracağı açıktır. Eğer oynanmışsa tevbe etmesi ve bir daha böyle yapmaması gerekir.