Benim bir dükkânım var. Yaklaşık 750 bin TL borcum var aylara pay edilmiş. 900 binden fazla da alacağım var. Bu da aylara pay edilmiş. Dükkânımda da yaklaşık 250 bin malım var. Kaç TL zekât vereceğim?

Tarih: 28 Eylül 2009

CEVAP:

Alacağınız olan 900 bin ile 250 binlik malınız, toplam 1 milyon 150 bin eder. Bundan 750 binlik borcunuzu düştüğünüzde, elinizde 400 bin kalır. Bu  400 binin yüzde iki buçuğunu -ki bu 10 bin TL eder- zekât olarak vermeniz gerekir.