Ben yurtdışında yaşıyorum. Burada bir Türk okulu açıldı. Geçen yıldan beri oğlumu bu okula gönderiyorum. Bu okul paralı, yıllık üçbin doları geçik para ödüyoruz. Bu yıl okula fitre ve zekat parası topluyorlar, öğrenciler için kullanılacakmış. Ben de tereddütte kaldım: Acaba paralı bir okula fitre ve zekat verebilir miyim?

Tarih: 24 Ağustos 2009

CEVAP:

O okula değil de o okulda okumaya çalışan ama maddi sıkıntı çeken öğrenciye verebilirsiniz. Parayı bu gibi öğrenciler için topluyorlarsa yine verebilirsiniz. Okulun ihtiyaçları için veremezsiniz. Çünkü okul, sizlerden aldığı parayla ihtiyaçlarını karşılayabilir.