Ben evliyim. Annem babam sağ. Bekâr kız kardeşim var. Kız kardeşime fitre verebilir miyim?

Tarih: 27 Ağustos 2010

CEVAP:

Dinen fakir sayılan kardeşe evli de olsa bekâr da olsa zekât, fitre verilebilir. Hatta zekât ve fitrenin, kendilerine zekât verilebilecek akrabaya ödenmesi daha faziletlidir. Bunlar öncelikle muhtaç olan erkek veya kız kardeşe, daha sonra amca, halı, dayı gibi yakın akrabalara, komşulara vs. verilmelidir.

www.fetva.net/yazili-fetvalar/evli-kiz-kardesime-zekat-verebilir-miyim.html

www.fetva.net/yazili-fetvalar/okuyan-erkek-kardese-ve-kiz-kardese-zekat-verilebilir-mi.html