Ben Almanya'da yaşıyorum. Fitreyi verirken nasıl hesaplamam lazım? Yani ne kadar fitre vermem gerekir?

Tarih: 11 Ağustos 2009

CEVAP:

Fitrede esas olan çevrenizde yasayan miskin / çaresiz kimselerdir. Onların bir günlük yiyeceğini hesaplayın ve fitrenizi ona göre verin. Yani Almanya’da, sizin yaşadığınız bölgede çaresiz kalmış bir insan, bir günde ne miktarda yiyecekle doyar, bunu hesap edin. Çıkan hesap en alt miktardır, siz bunun üstünde -imkanınız dahilinde- dilediğiniz kadar verebilirsiniz.