Kocasından ayrılmış dul bir yakınım var. Lise çağında oğlu ile yaşıyor. Babasının boş bir dairesinde oturuyor. Kendisi çalışıyor ve bankada nisap miktarını aşan bir para da biriktirmiş durumda. Kendisine zekât verilebilir mi?

Tarih: 27 Ağustos 2011

CEVAP:

O kadına zekât verilmez, çünkü kendisi zekât verecek duruma gelmiştir. Ancak ihtiyacı varsa oğluna verebilirsiniz.