Bir erkek bayanı seviyorum diye bir yıl oyalıyor. Türlü türlü vaatlerle kadına her istediğini yaptırıyor. Sonra "sen kötü kadınsın" diye terk edip gidiyor. O erkek kadının günahına girmiyor mu? Bu kadınlarımızı kötü yola ve zora sokanlar bu gibi erkekler değil mi? Biz sadakatimizden ödün vermiyoruz, saygılı sadakatli oluyoruz. Fakat onlar işleri bitince bizi çöpe atar gibi atıyorlar. Hiç cezası yok mu bu işin? Ve günahı nedir?

Tarih: 24 Ağustos 2009

CEVAP:

Günahı birlikte işlemişsiniz.  Bir an önce tevbe edip kendinizi düzeltmeniz ve böyle bir şeye bir daha yanaşmamanız gerekir. Allah Teala şöyle buyurmuştur:

“Zina eden bir erkek ancak zina eden veya Allah’a es kosan bir kadınla evlenebilir. Zina eden bir kadın da ancak zina eden veya Allah’a es kosan bir erkekle evlenebilir. Evlenmenin bu turlusu müminlere haram kılınmıştır.” (Nur, 24/3)

Bunun uhrevi cezası da şu ayetle açıklanmıştır:

“Onlar ki, Allah ile beraber (tuttukları) başka bir tanrıya yalvarmazlar, Allah’ın haram kıldığı cana haksiz yere kıymazlar ve zina etmezler. Bunları yapan, günahı (nin cezasını) bulur;

Kıyamet günü azabı kat kat arttırılır ve onda (azapta) alçaltılmış olarak devamlı kalır.” (Furkan, 25/68-69)

Bu sebeple bir an önce tevbe edin, durumunuzu düzeltin ve Allah’tan kendinize hayırlı bir eş isteyin.