Tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olmak istiyoruz. Dinen bir sakıncası var mıdır?

Tarih: 07 Ağustos 2009

CEVAP:

Karı – kocanın normal yoldan çocuk sahibi olması mümkün değilse, yumurta ve spermin, kendilerine ait olması ve döllenmiş yumurtanin, nikahlı eşin kendi rahminde gelişmesi; şartıyla, çocuk sahibi olmalarını yasaklayan bir ayet veya hadis yoktur.

Başka kadının yumurtası veya yabancı bir erkeğin spermi ile bir kadının gebeliği ise zina unsurlarını taşıdığı için caiz olmaz.