Evli olan kişilerin dudak dudağa öpüşmesi günah mıdır?

Tarih: 11 Eylül 2012

CEVAP:

Karı-kocanın dudak dudağa öpüşmelerinde herhangi bir sakınca yoktur. Aksine, cinsel ilişki öncesinde bu ve benzeri davranışların sünnet-i müekkede olduğu dahi kabul edilmiştir. (Bkz: Abdurraûf el-Münâvî, Feyzu’l-Kadîr Şerhu’l-Câmii’s-Sağîr, 2. Baskı, Dâru’l-Ma’rife, Beyrut, 1972, c: 5, s: 90, 6536. rivayetin şerhi)

Eşler arasında kesin olarak yasak olan, ters (anal) ilişki ve kadının adet döneminde yaşanan ilişkidir.

Konu hakkında geniş bilgi için lütfen “Cinsel Hayat” kategorisinde yer alan aşağıdaki soru-cevapları okuyunuz.