Tecavüze uğrayan kıza günah yazılır mı? Bu durumda olan birinin ne yapması gerekir?

Tarih: 12 Ekim 2010

CEVAP:

Tecavüzcüye verilecek cezayı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

www.fetva.net/yazili-fetvalar/tecavuz-eden-kimseye-nasil-bir-ceza-verilir.html

Tecavüze uğrayan bir kızın/kadının ise hiçbir sorumluluğu, günahı yoktur. Allah Teâlâ Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyurmaktadır:

“Allah, kimseye gücünün yeteceğinden fazlasını yüklemez.” (Bakara, 2/286)

Bu durumda olan kız, elinden geldiği kadar ibadetlerini yaşamalı ve vakti geldiğinde evlenmelidir. Evlenirken de tecavüze uğradığını söylemesi gerekmez. Çünkü dinimize göre kocası dahi olsa hiç kimse ona neden bakire olmadığını soramaz.

www.fetva.net/yazili-fetvalar/gerdek-gecesi-bakire-olmadigi-anlasilan-esi-bosama-hakki-var-midir.html

www.fetva.net/yazili-fetvalar/kadin-bakire-degilse-kocasi-bunun-sebebini-soramaz-mi.html

www.fetva.net/yazili-fetvalar/dinimizde-bekaretin-onemi-nedir.html