Zorunlu olarak kadınlarla tokalaşmanın hükmü nedir?

Tarih: 18 Ağustos 2009

CEVAP:

Allah Teâlâ şöyle buyurur:

“Göklerde ne var, yerde ne varsa hepsi Allah’ındır. Bu, kötülük yapanları, yaptıklarına karşılık cezalandırmak, iyi davrananları da daha iyisiyle ödüllendirmek içindir.

İyi davrananlar, büyük günahlardan ve fuhuştan kaçınanlardır, ufak tefek kabahatler olursa o başka.” (Necm Suresi 31-32)

Kadınlarla tokalaşma ufak tefek kabahatler kapsamına girer. Zaruret halinde tokalaşırsanız onu Allah’ın bağışlayacağını umarız.

www.fetva.net/goruntulu-fetvalar/kadinla-erkegin-tokalasmasi-caiz-midir.html

Detaylı bilgi için sitemizde yayınlanan Kadın Erkek Tokalaşması Haram mıdır? başlıklı yazıyı okumanızı tavsiye ederiz:

www.suleymaniyevakfi.org/arastirmalar/kadin-erkek-tokalasmasi.html