Ölen babanın kalan malı borcunu ödemeye yetmiyorsa çocukları reddi miras yapabilir mi?

Tarih: 19 Ağustos 2009

CEVAP:

Dinimizde redd-i miras diye bir kavram bulunmamaktadır. Çünkü mirasçılar ölenin borcundan sorumlu tutulamazlar. Bugünkü hukukta durum farklı olduğundan babanızın borçlarını ödememek için redd-i mirasta bulunabilirsiniz.