Örtünmede çarşafın şart olmadığını yazmışsınız... O zaman çarşaf giymek aşırılık mıdır? Ya da neden illa siyahtır? Bunun delili var mıdır?

Tarih: 04 Şubat 2010

CEVAP:

Çarşaf, bir aşırılık alameti değildir. İsteyen her Müslüman hanım çarşaf giyebilir. Bunun renginin siyah olması bir gelenektir. Müslüman ülkelerdeki çarşaflar siyah, lacivert, kahverengi gibi değişik renk ve desenlerdedir. Onların tercihi de öyledir.

Çarşaf giymekle alakalı olarak aşağıdaki linklerden geniş bilgilere ulaşabilirsiniz:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/dinimizde-carsaf-giymek-farz-midir.html

www.fetva.net/yazili-fetvalar/celabib-kelimesi-carsaf-anlamina-mi-gelir.html