Gece yatarken kadınların örtülü olması farz mı? Çünkü duyduğuma göre melekler geceleri inip nur dağıtıyorlarmış. Eğer kadının saçı açıksa geri dönüyorlarmış. Bu, doğru mu?

Tarih: 25 Ocak 2012

CEVAP:

Bu iddianın herhangi bir delili yoktur. Bir odada tek başına veya kocasıyla birlikte yatan kadının örtünmesi gerektiği konusunda herhangi bir emir yoktur. Kadın kendisini rahat hissettiği herhangi bir kıyafetle yatabilir.

Akıl bâliğ olmuş kadınların sadece dinen kendisine yabancı olan erkeklerin yanında iken ve bir de namaz kılacakları zaman avret sayılan bölgelerini örtmeleri yani tesettürlü olmaları gerekir.

Konuyla ilgili olarak lütfen aşağıdaki adresi de inceleyiniz:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/kadinlarin-basi-acik-olursa-eve-melekler-girmezmis-dogru-mu.html