Bir kadın evlendi. Evlendiği eşinin annesi, babası ayrılmış ve ikisi de ayrı kişilerle evlenmiş. Peki, evlenen kadın, üvey kayınpederinin yanında başı açık durabilir mi?

Tarih: 29 Eylül 2011

CEVAP:

Bir kadının kayınpederi, kocasının öz babasıdır. Üvey kayınpeder, gerçek kayınpeder sayılmaz. Bu yüzden gelin, onun yanında başı açık duramaz.

Konu hakkında geniş bilgi için lütfen aşağıdaki linkte bulunan soru-cevabı da okuyunuz:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/bir-gelin-kayinpederinin-yaninda-basi-acik-durabilir-mi.html