Bireysel emeklilik için “eğer yatırımlar doğru yerde değerlendiriliyorsa caizdir” demişsiniz. Devletin yaptığı zorunlu bireysel emeklilik sözleşmesinde birikimlerin nasıl değerlendirildiği konusunda bir bilgimiz yok. Bu durumda bu sistemde kalmak doğru mudur?

Tarih: 07 Nisan 2017

CEVAP:

Devlet bireysel emeklilik şirketinin seçimini katılımcının tercihine bırakıyor.

Bu sebeple hangi bireysel emeklilik şirketi seçilecekse onunla oturulup birikimlerin helal yollarla değerlendirilmesi üzerine anlaşılmalıdır.

Aksi durumda o şirketten ayrılmak gerekir.

Zorunlu bireysel emeklilik hakkındaki cevabımızı aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:

Prof. Dr. Servet BAYINDIR