Ev almak istiyorum, ihtiyaçtan dolayı değil kendime ait olsun diye. Peşin alma imkanı olmadığından bir bankanın yapmış olduğu uygulamanın durumunu sormak istiyorum. Ben peşin alamadığım için banka evi alıyor ve bana vadeli satıyor. 40 milyar veriyor evi alıyor ben bankaya 24 ay 2 milyar veriyorum, toplam 48 milyara bana satmış oluyor, bunu yaparken de 860 milyon masraf alıyor... İçim rahat değil o yüzden danışmak istedim.

Tarih: 10 Ağustos 2009

CEVAP:

Banka evi alıp size satmaz. Ancak leasing veya finansal kiralama denen yöntemle olursa o zaman alır ve satar. Mortgage yasasında bu yöntem vardır. Banka onu uygularsa faize girmeden ev sahibi olabilirsiniz.

Bununla ilgili görüntülü cevabımız için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:

www.fetva.net/goruntulu-fetvalar/gunumuzde-faize-bulasmadan-ev-sahibi-olmak-mumkun-mudur.html