İkinci evlilikler herkesten gizli yapılmakta. Bırakın ilk hanımın haberi olmasını, arkadaşlarının dahi haberi olmuyor. Peki, bu denetim sadece bayanlara mı var, erkeklere yok mu? Erkeklere de denetim olmazsa bu da farklı sorunlar doğurur. Kız istemeye gelen bir erkeğin evli mi bekâr mı olduğu nereden bilinecek?

Tarih: 14 Ağustos 2009

CEVAP:

Denetim kadın için değil, onunla evlenecek erkek için yapılır. Bunu kadının velisi yaptığı için kadını denetlemeyeceği açıktır.

Kadının velisi, kızlarına talip olan erkeğin evli mi bekâr mı olduğunu bilemeyecek kadar sorumsuzluk yapamaz.

Bahsettiğiniz problemler, denetim usulünün henüz oturmamış olmasından kaynaklanmaktadır.