Şeytan cennetten kovulduysa Hz. Âdem ve Havva’yı yasak meyveyi yemeleri konusunda nasıl ikna etti?

Tarih: 10 Mayıs 2011

CEVAP:

Şeytan mü’minlerin ahiret yurdu olan cennetten değil, Allah Tealanın huzurundan ve o ana kadar bulunduğu yüce mevkiden kovuldu.

Âdem ve eşi Havva ise dünyada yaratıldılar ve yine dünyada bulunan bir cennete yani bir bahçeye yerleştirildiler. Şeytanın onları kandırması da burada oldu. Yani Âdem aleyhisselamın yaşadığı cennet de ahiretteki cennet değil, dünyada bulunan bir bahçedir. Adem ve Havva’nın yasak ağacın meyvesini yemelerinin ardından hepsi birden buradaki cennetten kovuldular.

Bununla ilgili geniş bilgi için lütfen aşağıdaki linkleri tıklayınız:

www.fetva.net/goruntulu-fetvalar/adem-aleyhisselam-cennette-mi-yaratildi-yoksa-bu-dunyada-mi.html

www.suleymaniyevakfi.org/sizden-gelenler/adem-aleyhisselam-ve-cennet.html