Aynı iş yerinde çalışan ve bir birine İslami bağlarla bağlı bulunan dört arkadaşız. Kendi aramızda ayrıca bir de kan kardeşliği tesis ettik. Kan kardeşliğinin İslami bakımdan hükmü nedir?

Tarih: 20 Ağustos 2009

CEVAP:

İslam’da kan kardeşliği diye bir kavram yoktur. Allah Teala müslümanları zaten bir biri ile kardeş ilan etmiştir. (Hucurât, 49/10)

Arkadaşlar olarak kendi aranızda hayırlı işlerde bir birinize yardımcı ve destek olma konusunda anlaşırsanız bu birçok hayırlara vesile olur.