Hocam Mc Donalds’da çalışmak günah mıdır? Biliyorsunuz Mc Donalds Yahudilerin ve onlar da Müslümanlara zulmediyorlar. Oradan kazandığımız para helal olur mu?

Tarih: 10 Mayıs 2010

CEVAP:

Yahudileri ekonomik olarak çökertme politikası güdeceğiz diye kendimizi sıkıntıya sokmamız gerekmez. Ama topluca bir karar alınırsa ona uymak icap eder. Bu açıdan orada çalışmak haramdır, günahtır denilemez. Fakat bu gibi konularda bir müslümanın uyanık olması, yaptığı işin sonunu iyi düşünmesi gerekir.