Ticarette yüzde yüz kâr elde etmek helal midir? Bunu yasaklayan herhangi bir delil var mıdır?

Tarih: 01 Şubat 2011

CEVAP:

Alışverişte kâr haddi ile ilgili olarak sitemizde bundan önce yayımladığımız 3 adet cevabımız bulunmaktadır. Aşağıdaki linklere tıklayarak ilgili cevaplara ulaşabilirsiniz:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/alim-satimda-bir-kar-haddi-var-midir.html

www.fetva.net/yazili-fetvalar/islam-hukuku-alisveriste-kar-haddi-belirlemis-midir.html

www.fetva.net/yazili-fetvalar/imam-ebu-hanifenin-kar-haddini-sinirlamasi.html