İçkili yerlerde müzisyenlik yapıyorum. Başka işlerde çalışıp ailemi geçindirmem de imkânsız; ama bile bile haram yemek, pişmanlık hissi veriyor. Ahirette kazancımı nerede ve nasıl kazandığım sorusuna vereceğim cevap açıkça ortada! Ailemin bana yardım edecek durumu var aslında; ama bazı nedenlerden dolayı yanaşmıyorlar. Ne yapmam gerektiği konusunda bana ne tavsiye edersiniz?

Tarih: 25 Haziran 2012

CEVAP:

Kendinize başka bir iş bulmaya gayret edin. “İmkânsız” demişsiniz; ama başka bir iş bulmak imkânsız değildir. Çalışıp gayret ederseniz bulabilirsiniz. Aksi takdirde zamanla psikolojiniz bozulur ve şeytan sizi daha kötü alanlara çeker, başka yanlış işler yapmaya sevk eder.

Yeni bir iş buluncaya kadar da bu işten para kazanmaya devam edersiniz. Kazandığınız bu para da “zaruret” dolayısıyla size haram olmaz. Ama bunun şartı, başka bir iş bulmaya gayret etmektir.