Ben tesettürlü bir bayanım. Kuaförlük yapmak istiyorum. Fakat ağda, epilasyon yapma durumları da var. Dinimizce bir sakıncası var mıdır?

Tarih: 17 Ağustos 2009

CEVAP:

Kadınların kadınlara avreti göbek ile diz kapakları arasındaki yerlerdir. Bir kadın, arzu duysun veya duyma­sın diğer bir kadının dizkapağı ile göbeğinin arasına bakamaz. Arzu duymamak şartı ile diğer organlarına bakabilir. Eğer arzu duyuyorsa diğer organlarına bakması da haram olur. Bu sebeple bir kadın, başka bir kadının yanında diz kapağı ile göbeğinin arasını kapamak zorun­dadır, bu ona farzdır. Dolayısıyla bayan kuaförde kadınların bu bölgelerinin açılmaması gerekir.

Buna dikkat ettikten sonra kuaförlük yapmanızda bir sakınca olmaz.