Bir bayanın kadın doğumcu bayan doktor varken erkek doktoru tercih etmesi haram mıdır?

Tarih: 20 Ağustos 2009

CEVAP:

Bir bayanın diz kapağı ile göbeği arasına, erkekler gibi bayanların bakması da haramdır. Fakat zaruret halinde, sadece bakılması zorunlu olan yerlere bakılabilir. Ama bayanın bakması ile erkeğin bakması aynı olmayacağı için bayan doktor tercih edilmiştir. Erkek doktoru tercih ettirecek güçlü gerekçeler varsa erkek doktor da bakabilir.