Ben AVM’nin birinde mağazadan giyim alışverişi yaptım. Yaptığım bu alışverişe karşılık araba kuponu verdiler. Bu araba bana çıkarsa helal olur mu?

Tarih: 18 Ocak 2013

CEVAP:

Eğer hediye çekiliş kuponu için ayrıca bir ücret ödenmiyor, sadece yapılan alışverişin ücreti ödeniyorsa bunda sakınca olmaz, bu durum kumar kapsamına girmez.

Alışveriş merkezinin, araba hediye edeceği kişileri kura ile belirlemesi, onu kumar haline getirmez.  Fakat yaptığınız alışveriş ücretinden ayrı bir şekilde belirli bir bedel vererek çekilişe katılıyorsanız işte o zaman bu organizasyon kumar olur.

Konuyla ilgili görüntülü cevaplarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

www.fetva.net/goruntulu-fetvalar/hediye-cekilis-kuponlari-ve-onlardan-cikan-hediyeleri-almak-caiz-mi.html

www.fetva.net/goruntulu-fetvalar/bazi-alisverislerden-sonra-verilen-hediye-cekleri-caiz-midir.html