Bir malın peşin ve veresiye fiyatları birbirinden faklı olabilir mi? Mesela peşin 500 liraya sattığımız bir malı veresiye 700 liraya satabilir miyiz? Bu aradaki fark faiz olur mu?

Tarih: 05 Ağustos 2009

CEVAP:

Malların peşin ve veresiye fiyatları birbirinden farklı olabilir. Müşteriyi aldatmamak ve onun piyasayı bilmemesinden istifade etmemek şartıyla piyasa şartlarına göre, malların peşin veya veresiye satış fiyatını serbestçe tespit edebilirsiniz.

Konu hakkında geniş bilgi için lütfen aşağıdaki linki de tıklayınız:

www.fetva.net/goruntulu-fetvalar/alim-satim-ile-faizin-farkini-net-bir-sekilde-izah-eder-misiniz.html