İcra dairelerinde vatandaşın borcundan dolayı haczedilen ev, araba gibi mallarının ihale usulüyle satışı yapılıyor. Bu ihalelere girip malları ihale yoluyla almanın dinen hükmü nedir? Normal fiyatından düşük oluyor, bilirsiniz. Bu, fırsatçılığa mı girer?

Tarih: 13 Nisan 2011

CEVAP:

Bu tür malların alım satımı caizdir. Geniş bilgi aşağıdaki linkte bulunmaktadır. Lütfen tıklayın:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/hacizli-mallari-alip-satmak-caiz-midir.html