Alışveriş yaptığımız bazı firmalar çekiliş yoluyla araba, cep telefonu, tablet vs gibi şeyler dağıtıyor. Çekilişlere ise SMS yoluyla katılmak mümkün olabiliyor. Bu gibi kampanyalara katılmak dinen caiz mi?

Tarih: 25 Ağustos 2015

CEVAP:

Yalnızca SMS ile katılım sonucu hediye çekilişleri yapılıyorsa bu, kumar olur.

Fakat SMS sadece başvuru için kullanılıyor, asıl çekilişe firmadan rayiç fiyatlarla yapılan alışveriş sonucu katılım sağlanıyorsa bu durumda caiz olur.

Benzer bir soru cevap için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/alisveris-merkezlerinin-cekilisle-hediye-vermeleri-kumara-girer-mi.html