Kadınların küpe takmak için kulak deldirmelerinde bir sakınca var mıdır?

Tarih: 03 Ekim 2012

CEVAP:

Kadınların veya kız çocuklarının küpe takmak için kulaklarını deldirmelerini yasaklayan herhangi bir delil yoktur. Hakkında yasaklayıcı bir delil bulunmayıp sağlık açısından da herhangi bir mahzuru olmayan bu gibi konularda “Eşyâda aslolan ibâhadır” kuralı geçerli olur ve bunların caiz olduğuna hükmedilir.

Burada zihinleri karıştıran konu, küpe deliklerinin gusül abdesti alırken yıkanıp yıkanmayacağıdır ki bununla ilgili cevabımızı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/gusulde-kupe-deliklerinin-de-yikanmasi-sart-mi.html