Doktorların hastalarına tedavi uygulayıp da tedavileri sonuç vermeyen hastalardan para almaları caiz midir? Bu para onlara helal olur mu?

Tarih: 17 Ağustos 2009

CEVAP:

Doktorlar hastaya tedavi uyguladıklarında bu tedavinin muhakkak olumlu sonuçlanması gerekmez. Hastanın başka rahatsızlıkları olabilir, doktorun verdiği ilaçları kullanmamış veya yanlış kullanmış olabilir, kendisine dikkat etmemiş olabilir vs. Doktor eğer üzerine düşen görevi yaptıysa ücret almaya hak kazanmıştır.