Ben yurt dışına işçi olarak kaçak yollardan gittim ve tekrar gitmek istiyorum. Daha önce orada uzun yıllar çalıştım. Para kazandım bu para helal midir haram mıdır?

Tarih: 15 Ağustos 2009

CEVAP:

Allah’a isyan olmayan konularda yöneticilerin koyduğu kanunlara itaat etmeniz gerekmektedir. Dolayısıyla yurtdışına kaçak olarak çıkmanız doğru olmaz. İşinizi normal yollardan halletmeye çalışınız. Fakat bununla birlikte orada kazandığınız para sırf bu sebepten dolayı size haram olmaz. Meşru bir işten kazandıysanız herhangi bir sakıncası olmaz.