Ayaklarından rahatsız bir bayan ayaklarını kıvıramıyor. Çekyat üzerinde bir ayağını aşağıya salarak ve yastık üzerine secde ederek namaz kılıyor. Bu şekilde kıldığı namazı geçerli midir ya da nasıl namaz kılabilir?

Tarih: 05 Mayıs 2010

CEVAP:

Secde etmek için yastık kullanmasına gerek yoktur. Oturduğu yerden namazını ima ile kılabilir. Rükûda biraz öne eğilerek, secdede rükûdan da biraz daha eğilerek namazınızı tamamlar.

Daha geniş bir cevap için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/namazi-ayakta-kilamayanin-sandalyeye-oturup-kilmasi-dogru-mudur.html