Ben otomobil bayiliği almayı düşünüyorum. Satacağım araçların birçoğunu insanlar bankalardan kredi kullanarak alacaklardır. Satıcı olarak benim bunda bir vebalim olur mu?

Tarih: 17 Ağustos 2009

CEVAP:

Siz müşterilerinizin kredi almalarına aracı olmayın yeter. Onun dışında yapabileceğiniz bir şey yoktur.

Müşterinin parasını helal veya haram yoldan kazanıp kazanmadığını takip etmek ve sorgulamak sizin göreviniz değildir. Haram yoldan kazanıp sizden araba alırlarsa bunda sizin bir sorumluluğunuz olmaz.