Namaz kılan ama namaz dışında başını kapatmayan bir kadının kıldığı namazlar kabul olur mu?

Tarih: 20 Ağustos 2009

CEVAP:

Beş vakit namaz Allah’ın emri olduğu gibi, bir müslüman kadının, dinen kendisine yabancı olan erkekler yanında başını örtmesi de O’nun emridir. Emri inkâr etmezse başını açması onun günahı olur. Namaza titizlikle devam ederse günahlara karşı ilgisi azalır ve bu sayede birçok günahının affedileceği de umulur. Allah Teala şöyle buyurmuştur:

“Gündüzün iki tarafında ve gecenin gündüze yakın saatlerinde namazı kıl. İyilikler kötülükleri giderir. Bu, bilenler için doğru bilgidir.” (Hûd, 11/114)

Benzer bir soru-cevap için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/ortunmenin-farz-oldugunu-inkar-etmek.html