Medine'de 40 vakit rivayeti var mıdır? Varsa sahih mi, zayıf mı yoksa örf-adet midir?

Tarih: 13 Ağustos 2009

CEVAP:

Mescid-i Nebi’de kırk vakit namaz kılınması ile ilgili olarak aşağıda Prof. Dr. Abdulaziz Bayındır’ın, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Hac ile ilgili düzenlediği bir toplantıda Sn. Halil Altıntaş’ın sunduğu tebliğe hazırladığı müzakere metni yer almaktadır. İlgili yazıyı okumanızı tavsiye ederiz:

www.suleymaniyevakfi.org/arastirmalar/mescid-i-nebide-kirk-vakit-namaz.html