Kadınlar cuma günü öğle namazı kılmazlarmış. Bu, doğru mudur?

Tarih: 07 Ekim 2011

CEVAP:

Hayır, bu bilgi doğru değildir. Cuma günü öğle namazı kılmayacak olanlar, cuma namazını cemaatle kılan kimselerdir. Eğer kadınlar cuma namazına gidemezlerse o günün öğle namazını kılmakla mükelleftirler. Fakat cuma namazına gitmiş olanlar, o günün öğle namazını kılmazlar.

Kadınların cuma namazı kılmaları ile ilgili cevabımızı aşağıdaki linkten okumanızı tavsiye ederiz.

www.fetva.net/yazili-fetvalar/kadinlara-cuma-namazi-farz-midir.html