Mesai içerisinde şirket sahibinin izni olmadan cuma namazına gitmeyi veya gitmemeyi değerlendirebilir misiniz?

Tarih: 09 Mart 2010

CEVAP:

İş yerinizden izin isteyin; ama camiye gizlice gitmeyin. Medeni cesaret gösterin ve bir Müslüman olarak cuma namazına gitmekle yükümlü olduğunuzu izah etmeye çalışın. Her şeye rağmen izin vermezlerse öğle namazını kılar, Cuma namazını da kılabileceğiniz uygun bir iş bulmaya çalışırsınız.

www.fetva.net/yazili-fetvalar/bazi-hallerde-cuma-namazi-terk-edilebilir-mi.html