Kadınlara cuma namazı farz mıdır?

Tarih: 26 Mart 2010

CEVAP:

Beş vakit namazdan farklı olarak mutlaka cemaatle kılınması gerekli olan Cuma namazı, Yüce Rabbimizin erkek-kadın ayrımı yapmaksızın Kur’an’ın Cuma sûresinin 9. ayetiyle emrettiği bir namazdır. Ancak meşrû mazeretler sebebiyle erkeklere olduğu gibi kadınlara da Cuma namazlarına katılmama ruhsatı verilmiştir.

www.fetva.net/goruntulu-fetvalar/cuma-namazi-sadece-erkeklere-mi-farz.html

Bu konuda geniş bilgi için lütfen aşağıdaki linkte yer alan yazıyı okuyunuz:

www.suleymaniyevakfi.org/kadin/kadinlarin-cuma-namazi.html