Cünüpken yattığımız yatağa veya oturduğumuz koltuğa boy abdesti aldıktan sonra oturup yatarsak yeniden cünüp olur muyuz?

Tarih: 14 Şubat 2011

CEVAP:

Guslü gerektiren durumlar; cinsel ilişki, rüyada veya uyanıkken boşalma ve kadınların adet ve lohusalık bitimidir. Cünüpken oturulan yere gusül abdesti aldıktan sonra oturmak guslü gerektirmez.

Benzer bir soru-cevap için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/cunupken-giyilen-elbise-gusul-abdesti-aldiktan-sonra-tekrar-giyilir-mi.html