Kısırlık tedavisi görüyorum, Allah nasip ederse yakın zamanda aşılama yöntemi uygulanacak. Aşılama sonrası gusül almak gerekir mi? Sonrasında olan lekelenmeler namaza engel midir?

Tarih: 09 Şubat 2012

CEVAP:

Doktorlardan edindiğimiz bilgilere göre aşılama sonrası kadında 1-2 gün süreyle adet ağrısına benzer bel ve kasık ağrısı ile birlikte az miktarda kanama görülebilir. Bu, adet değil, tedaviden kaynaklanan adet dışı bir kanamadır. Dolayısıyla bu durumda namaz kılmaya devam etmeniz gerekir.

Bundan dolayı gusül abdesti almanız da gerekmez.

Benzer bir soru-cevap için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/jinekolojik-muayeneden-sonra-gusul-abdesti-almak-gerekir-mi.html