Biraz karışık bir sorum var: Ayşe Hanımın Ali ve Osman adlı iki çocuğu var. Fatma Hanımın da Mehmet ve Nazlı isimli iki çocuğu var. Ayşe Hanım kendi oğlu Osman ile Fatma hanımın oğlu Mehmet’i emziriyor. Fatma Hanım da oğlu Mehmet’le Ayşe Hanımın oğlu Osman’ı emziriyor. Ali ile Nazlı sütkardeş olurlar mı? Evlenmelerine bir engel var mı?

Tarih: 15 Mart 2010

CEVAP:

Ayşe Hanımdan süt emen Mehmet, Ayşe Hanım’ın sütoğlu; Fatma Hanımdan süt emen Osman da Fatma Hanımın sütoğlu olur. Bu durumda Osman ile Nazlı sütkardeş olur, evlenemezler. Ama Ali ile Nazlı sütkardeş olmadıkları için evlenmelerinde herhangi bir sakınca yoktur.