5 çocuk annesi eşim bir başkasına kaçtı. Şimdi de yalvarıyor “beni kurtar” diye. Dinen ne yapmam gerekiyor? Çekip kurtarırsam günah işlemiş olur muyum? Çünkü bir başkasıyla imam nikâhı kıymış. Ne yapmam gerekiyor?

Tarih: 19 Mart 2010

CEVAP:

Siz boşamadığınıza göre eşinizin başka bir erkekle kıydığı nikâh geçersizdir; zina yapmışlardır. Eğer onu tekrar kabul etmek isterseniz edebilirsiniz. Tevbe etmesini ve artık böyle şeylerden tamamen uzaklaşmasını istersiniz. Eğer kabul ederseniz hamile olmadığı kesin olarak belli oluncaya dek onunla ilişkiye girmemeniz gerekir.