Namazda otururken ettehiyyâtu ve salli-barik dualarını okumadan önce besmele çekmenin bir sakıncası var mıdır?

Tarih: 30 Mart 2011

CEVAP:

Bir hadisinde Peygamberimiz: Benim namazı nasıl kıldığımı görüyorsanız siz de öyle kılın” (Buhari, Ezan, 18) buyurduğuna göre namazı onun kıldığı gibi kılmak gerekmektedir. O, teşehhüdde tahiyyat ve salli barik okunurken besmele çekilmesinden bahsetmediğine ve ashabına öğretmediğine göre siz de besmele çekmeden bunları okumalısınız.