Namaz kılarken kendimi veremiyorum. Aklım sürekli başka yerlere gidiyor. Ne yapmalıyım ya da ne yapabilirim?

Tarih: 20 Ağustos 2009

CEVAP:

Namaz kılarken akla değişik düşünceler gelmesi, zihnin dağılması olağandır. Bu, peygamberlerin başına bile gelmiştir. Çünkü şeytan, doğru yolda olanlarla uğraşır. Namazını kılmayan, ibadetlerini yerine getirmeyen kısaca Allah yolunda olmayanlarla şeytanın işi olmaz. Namaza kararlılıkla devam ederseniz bunlar zamanla azalır. Aşağıdaki linkte yer alan röportajımızı okuyun. İçiniz rahatlayacaktır:

www.suleymaniyevakfi.org/elestiriler/altinoluk-dergisinin-roportaji.html